• amsterdam navigator

  39.
  normalde biranın açma halkasının olduğu yer markette beklemekten tozlanır ya, bu birada öyle bir sorun yok. üstünü ambalajla kaplamışlar. ambalajı çıkarıp direk temiz temiz içebilirsiniz. sağolsun, tam benim kafadan biri üretmiş bu birayı.
  ... angee
  #37948189 :)
 • şiir sokakta

  266.
  ankara etlik:
  şiir sokakta
  1 ... angee
  #37917186 :)
 • içince ingilizce konuşmak

  1.
  Yeahh, i do that a lot especially when i drink amsterdam navigator.
  ... angee
  #37758176 :)
 • ikinci şans

  33.
  Özcan demizin bir filmi. Nurgül yeşilçay özcan'a bu filmde ikinci bir şans vermiş gibi görünüyor. Çünkü araları bozuktu. Özcan bu konuda meral okay'ı kullanmış galiba çünkü film onun anısına. Güzel film bence.
  ... angee
  #37757919 :)
 • şiir sokakta

  265.
  şiir sokakta
  3 ... angee
  #37707428 :)
 • uludağ sözlük

  20822.
  iki tane de ekşi sözlük hesabım var. Ama, çok içten söylüyorum, en çok ulusözlüğü seviyorum. Ulusözlük applicationları ve altyapısı çok daha iyi ve başarılı. iyi ki varsın ulusözlük!
  5 ... angee
  #37546956 :)
 • kadınlık

  25.
  Zeytindağı (falih rıfkı atay)
  kadınlık
  2 ... angee
  #37539912 :)
 • cimri

  53.
  "Cimrilerden uzak durun çünkü onlar sevgi konusunda da cimridir." (Seda diker)
  1 ... angee
  #37503215 :)
 • yanında sevgilisi varken başka kızlara bakan erkek

  109.
  Ben farklı bir açıdan, kesilen kız açısından, bu konuyu değerlendireceğim. Bugün ankara’da bir arkadaşla bir restoranda oturduk bir şeyler atıştırdık. Yan masada da bir çift oturuyordu. Ben başta anlamadım ama arkadaşım beni “sana bakıyor” diye uyardı. Ben ne de olsa yanında kız arkadaşı var diye pek ciddiye almadım. Sonra hesap istedik ve ben o sırada lavaboya gittim. Bir de ne göreyim lavabo çıkışında beni bekliyor. Aramızda şu diyalog geçti.

  A: angee
  Ö: öküz

  Ö: selam
  A: selam, tanışıyor muyuz?
  Ö: hayır ama tanışmak istiyorum
  A: ee yanınızda kız arkadaşınız var?
  Ö: aman o önemli biri değil. Siz onu dert etmeyin.
  A: yalnız benim biraz acelem var, size iyi günler.
  Ö: (kartını uzatır) biraz ani oldu biliyorum, ama işte kartım. Lütfen beni arayın.

  Kartını aldım çünkü aramamı beklesin, umuda kapılsın istedim. Asla böyle bir öküzü aramam canım. Tam Aksine böyle tipler görünce oradan koşarak uzaklaşmak istiyorum. bırak sevgiliyi yanında bir hanım varsa karşıdan geçen kadınlara öyle öküz öküz bakılmaz, ayıp ya ve de yuh yani. “Yanında taş gibi kız var lan, yazık o kıza!”

  Sanırım yaptığı olayı devrim gibi görüyordur ve iyi bir iş başarmanın mutluluğunu yaşıyordur oysa benim gözümde 2017’de harem kurma gayretinde olan bir magandadan ibaret. Böyle şark kurnazıvari hareketler yaptığı için ilk başta öküzümüzün eğitimsiz biri olduğunu düşünmüştüm ama yanılmışım. Bu işler eğitime bakmıyormuş. Kartında yazan ismi google’a girdiğimde bir de ne göreyim öküz türkiye’nin en saygın üniversitelerinden birinden doktora derecesiyle mezun olmuş. Yani doktoralı öküzmüş. Şaştım kaldım valla.

  Misal benim sevgilim olsa şöyle bir başını çevirip kısa bir bakıştan sonra tekrar uslu uslu önüne bakarsa olabilir. Bunu ben de yapıyorum canım. Özellikle terör olaylarından sonra ciddi travma yaşadım. Bir yere oturunca en kral cafe bile olsa sağımda solumda kim oturuyor terörist olabilir mi duygusu hakim üstümde. Reina bombalamasından sonra böyle oldum. Barda filmi de beni etkilemiş olabilir. Ama şimdi eğri oturup doğru konuşalım. bakmak var bakmak var. eğer böyle yermişçesine bir bakış atarsa o anda kavga çıkar, kılıçlar çekilir. Ya da masayı terk ederim.

  Mesela açıkçası üstteki adam bana kartını uzattığında en yakın sopa, oklava ya da viledayla onu evire çevire dövmek istedim. Bu tür adamlar ancak dayaktan anlar. Ayrıca bu adam benim için mallar listesinde bir numara ve dünyanın en itici erkeği. Kısacası, Böyle insanlar herkes tarafından yadırganıyor sadece aldattığı kız tarafından değil. Sevgili türk erkekleri bunu bilin de ona göre hareket edin lütfen.

  Sonuç olarak, siz erkeklerin window shopping yapmanız bir yere kadar O.K. ama bugün rastladığım tipte adamlar biz kadınların gözünde yüzde elli saygısız, yüzde elli ahlaksız, yüzde yüz pisliktir ve bu kişiler genelde aldatılırlar çünkü yanlarındaki kızlar da ya onların davrandığı gibi davranır onlara; ama aldatıldıklarının farkına bile varmazlar ya da kız arkadaşları onları terk ederler ki bence en mantıklısı terk etmek. Çünkü Bu mallar yüzünden aldatma zahmetine girmeye değmez.
  1 -1 ... angee
  #37441354 :)
 • bir kadına verilebilecek en kötü hediye

  27.
  eşantiyon ya da promosyon olarak gelen bir ürünün hediye edilmesi bence en kötüsü. eğer promosyon olduğu net anlaşılıyorsa gerçekten çok can yakar. örneğin nişanlısı başka şehirden bir arkadaşımı ziyarete geldiğinde getire getire sadece bir ilaç firmasının ajandasını getirdi. arkadaşım da öfkelense de içine attı ama o ajandayı derhal bir başkasına hediye etti. bu olay olduğunda benim başıma böyle bir şey asla gelmez sanıyordum ama yanılmışım.

  bir süre önce benim de başıma buna çok benzer bir olay geldi maalesef. çok değer verdiğim bir arkadaşım bana promosyon olarak nitelendirebileceğimiz (cebinden extra tek kuruş ödemediği) bir şey hediye etti. hediyeyi görünce keşke hiçbir şey hediye etmeseydi diye düşündüm. çünkü bu arkadaşımın işi gücü var. yakınında mağazalar da var. o hediyeyi alır almaz bana hiç değer vermediğini düşündüm ve çok üzüldüm.

  yaklaşık 15 gün boyunca arkadaşım iyi niyetlidir diye kendimi ikna etmeye çalıştım. çünkü arkadaşım bana değer verdiğini sözlü olarak bir iki kez ifade etti. fakat “actions speak louder than words”. bu yüzden, yine de o hediyeyi her görüşümde kendimi çok değersiz hissettim. kendimi değersiz ve mutsuz hissetmemin yanı sıra arkadaşıma öfkelenmeye başladım. sonunda hediyeyi çöpe attım ve kafam rahatladı.

  aynı arkadaşım daha önce bana maddi değeri olan şeyler hediye etmiş olsa kesinlikle böyle hissetmezdim, ama ilk hediyesinin eşantiyon mahiyetinde bir şey olması beni çok kırdı. kısacası siz siz olun eğer dostlarınızı kırmak ya da uzaklaştırmak istemiyorsanız ya düzgün bir şey alın ya da hiçbir şey almayın..

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1493599/+
  1 ... angee
  #37393253 :)
 • göz kuruluğu

  32.
  benim de muzdarip olduğum hastalık:

  Sebepleri: lazer ameliyatı, bilgisayarın başında çok zaman harcamak, doğum kontrol hapı diana 35 kullanmak, ışık, güneş, vantilatör, kalorifer, ısıtıcı, araba camı açık gitmek, su yerine Çay ve Kahve içmek, kuru ve nemsiz yerler, Rüzgar, sigara dumanı, hava kirliliği,havasızlık, klima, uykusuzluk.

  ayrıca Göz kuruluğu yüzünden gözlerimiz daha kolay enfeksiyon kapılıyormuş.

  Tedavisi:

  Gözünüze su sıkabilir ya da damlatabilirsiniz. ama hijyene önem gösterin yoksa gözünüz mikrop kapar.
  Omega: balık (özellikle somon), ceviz, keten tohumu
  Sprey göz yaşı damlası
  Bol su için, kahve içmeyin
  göz kapaklarına buz torbası koymak
  Bir çay bardağının yarısına sıcak su doldurun ve gözünüzü çay bardağının ağzına yaslayın, gözünüze buhar banyosu yaptırın.
  göze tıpa takıyorlarmış
  Hava nemlendiricisi kullanabilirsiniz
  Kaloriferlere ıslak havlu koyun
  Gözyaşı damlası: refresh tears vb.
  Çuha çiçeği yağı
  Resveratrol
  Uyku
  Çinko hapı
  Blefaroshampoo göz kapağı ve kirpik şampuanıyla günde 2-3 kez alt ve üst kapaklarını yumuşakça ovun. Bu su fıskiyelerini aktive ediyor. sonra ılık suyla durulayın.
  bilgisayarın Ekran parlaklığını azaltın.
  Gözlerinizi sık sık kırpın.
  Pamuğu su ya da çayla ıslat ve de göz kapakları üstünde beklet.göze çay pansumanı.
  Merhem blephamide
  Systane göz damlası( göz yaşı için) ve visine (konjontivite-alerji için)
  Cep telefonunu uzağa koyup yatın

  bunların hepsini denemedim, siz size kolay gelenleri deneyin bence.
  5 -1 ... angee
  #37347846 :)
 • kanka

  158.
  Bu kelimeyi aslında yakın arkadaşlarıma hitap ederken severek kullanıyordum ama meğer ergenler arasında yaygın kullanılan bir terimmiş. Bu yüzden bundan sonra hiç kullanmama kararı aldım. Bana bu şekilde hitap edenleri de artık uyarıcam.
  kanka
  1 -2 ... angee
  #37297852 :)
 • uçuk

  190.
  iki gündür uçuğum var ve çok büyük. vectavir çok az küçülttü ve kaşınmayı önledi. ama çok geç iyileştiriyor bence. bu nedenle sırasıyla şunları yapıcam:

  1. dıştan tedavi: anti bakteriyel jelle günde 3 kez yarayı yıkayıp kurutucam.
  2. içten tedavi: antibiyotik kullanmamak için günde iki kez limon suyu içeceğim.
  3. kolonya süreceğim.
  4. evden çıkmadan kapatıcı süreceğim. hem görünümüm düzeliyor hem de maybelline kapatıcım sivilce ve uçukları tedavi ediyor.
  2 -2 ... angee
  #36462002 :)
 • olympic games

  1.
  kısaca o.g. amerika ve israil'in ortaklaşa olarak geliştirip iran'ı hedeflerken dünyaya saldığı virüs. zero days isimli belgeselde tüm hikayesi anlatılmış. politika, teknoloji, kodlama ve nükleer programlarla ilgilenenler mutlaka izlemeli. snowden filminden bir tık ötesi. bu filmi dün izledim, bugün dudağımda kocaman uçuk çıktı. çünkü aklıma türlü teoriler geldi:

  1. abd samsung telefonları virüs gönderip apple daha çok satsın diye patlatmış olabilir.
  2. rusya'nın düşen uçağı.
  3. rusya'nın bugün batan gemisi v.b.

  belki de üstü kapalı savaş var, haberimiz yok. ayrıca kendimi kişisel olarak hiç güvende hisssetmiyorum artık. işimiz hackerların insafına kalmış bundan sonra.

  https://www.youtube.com/watch?v=Yc7Tk3mwM38+
  ... angee
  #36445754 :)
 • perfectly flawed

  2.
  http://www.moralstories.org/the-cracked-pot/

  https://www.youtube.com/watch?v=Tcz1mlxmwv4+

  STORY OF TWO POTS:

  A water bearer in China had two large pots. He used to carry those pots, each hung on two ends of a pole to fetch water from a stream nearby to his house. One of the pots had a crack in it, while the other pot was perfect. At the end of long walk from stream to house, the cracked pot could deliver only half water. It went on for two years daily and the cracked pot could deliver only half full water of what was collected and filled from the stream.

  The perfect pot was proud of its accomplishments since it did what it was made for. The poor cracked pot was ashamed of its own imperfection and lamented that he could not do what the other pot could do for its owner.

  After two years, the imperfect pot spoke to the owner one day by the stream. "I am ashamed of myself, and I want to apologize to you. I could not ever deliver full water at your house since crack in me caused leak of half water on way to your house. It is due to my flaws, you don't get full value of your efforts. You should discard me now."

  The bearer said to the pot, "Did you ever notice that flowers are blooming only on one side of path. There is no flower on the other side of path. I always knew about your flaw and I planted flower seeds on your side of the path. Every day on my way back, you watered those flower seeds and made them blooming now. I could carry those beautiful flowers to decorate my house. Without you, being just the way you are, there could be no flowers to decorate my house and the path.”

  Moral of the story:
  Each of us has our own flaws. We are all like cracked pots. But it is the cracks and flaws, which makes us unique. We help and enrich others unknowingly by making their lives interesting and worth living. We have to take each person with their flaws, as they are and look for goodness in them. Blessed are the flexible cause they will not bent out of shape. In short, there is beauty in the broken.
  1 ... angee
  #36277241 :)
 • doktora yapmak

  29.
  doktora yapmak
  10 ... angee
  #36229909 :)
 • tuaregler

  4.
  http://www.hurriyet.com.t...yahat/galeri-40325492?p=4
  1 ... angee
  #35304307 :)
 • beki ikala erikli

  5.
  ölümü beni çok üzdü. kitabını beğenerek okudum. meleklere ilgi duyan herkese de tavsiye ederim. çok pozitif bir insandı ve etrafına da pozitif enerji saçıyordu. nur içinde yatsın..
  2 -1 ... angee
  #35067583 :)
 • aşk

  15100.
  aşk
  1 ... angee
  #34604461 :)
 • canan karatay

  98.
  Canan karatay vs. Recep akdağ:
  canan karatay
  6 ... angee
  #34398465 :)
 • yeni şeyler getiriyorum