• hayat boş

  6.
  http://odatv.com/tum-yasa...lasyon-mu-0410161200.html
  ... angee
 • dolar

  413.
  http://odatv.com/yandasla...e-yasiyor-0610161200.html
  ... angee
 • şiir sokakta

  241.
  şiir sokakta
  3 ... angee
 • 7 eylül 2016 yasa dışı bahis operasyonu

  7.
  futbolcuların eşleri bile oynuyormuş, bu hiç etik değil. futbolcular eşlerinin tahmini doğrultusunda skoru etkileyebilir.

  http://www.haberturk.com/...nayan-futbolcu-esleri-kim
  ... angee
 • tesadüfen tanışılan kişi

  2.
  tesadüfen tanışılan kişi
  8 -1 ... angee
 • aşti nin mamak a taşınması

  11.
  maalesef doğruymuş:

  http://www.businessht.com...inin-yeni-yeri-kesinlesti
  -1 ... angee
 • arap kraliyet ailesi yemeği

  2.
  https://video.uludagsozluk.com/v/araplarda-yemek-kültürü-157192/

  ... angee
 • tarık akan

  335.
  http://www.sozcu.com.tr/2...nin-mus-hikayesi-1398868/
  ... angee
 • zonguldak

  301.
  http://www.sozcu.com.tr/2...n-sayisini-gecti-1398878/
  ... angee
 • kilo vermek için mükemmel formül

  4.
  kilo vermek için mükemmel formül
  2 -1 ... angee
 • havva nın üç kızı

  1.
  --spoiler--
  elif şafak'ın son kitabı. kitabın ana teması dinler arası diyalog. sürekli arada kalan bir kızın hikayesini anlatıyor. önce atatürkçü babası ve üzümbaz efendi tarikatı üyesi annesinin, sonra komünist abisi ve dindar-milliyetçi abisinin arasında kalıyor. üniversiteye başladığında ise biri neredeyse ateist olmuş diğeri ise son derece dindar ve türbanlı olan iki arkadaşı arasında kalıyor. kendisi ise çoğu zaman şaşkın ve kararsız.

  bu kitabı bir arkadaş bu yaz okuduğu en iyi kitap olduğunu söyleyerek tavsiye etti, başka bir arkadaş ise hediye etti. fakat ben pek beğenmedim. ana tema iyi ama hikaye açıkçası pek hoşuma gitmedi. başından sonuna çok dramatik ve karamsar buldum. oysa aynı tema pk isimli filmde çok daha pozitif işlendi. ayrıca kitap bir cevap da sunmuyor. elif şafak çıkmazları sadece bir gözlemci gibi anlatmış hiçbir çözüm önerisinde bulunmuyor. bu durumda zaten bildiğim şeyleri okumuş oldum. ama aslında çözümü zaten şems ve mevlana vermişti ve elif şafak da aşk kitabında çözümü çoktan sunmuştu. bu bakımdan belki çözüm aramak yersiz. belki kitap ingilizce'ye de çevrildiyse ya da çevrilirse yabancı okuyuculara farklı ve güzel gelebilir.fakat bana yeni bir şey katmadı. bir de hikaye ve karakterlerin bazıları bana yapay, inandırıcılıktan uzak geldi. üstüne üstlük ben bu kitabı sanırım elif şafak'ın "aşk" isimi romanıyla da karşılaştırdım ve bu roman aşk'ın yanında çok sönük kaldı.

  son olarak, ilgimi çeken bir husus da elif şafak'ın eşi eyüp can'ın cemaatin prensi olduğu gazetelerde günlerce yazıldı çizildi. oysa elif şafak kitabında şu satırları yer vererek beni şaşırttı:

  "yerleşme, kök salma, oldum ya da buldum sanma. hiçbir gettoya, kollektif kimliğe, cemaate, cemiyete, aşirete üye olma. hepsi şaşırtır. sen yalnız ol. bir başına."(p.55)

  "nihayetinde hepimiz öleceğiz. kalabalıklara, cemaatlere, cemiyetlere sığınmanın manası ne? insan yalnız doğar, yalnız ölür." (p.108)

  --spoiler--
  1 -1 ... angee
 • eyüp can

  16.
  çok sevdiğim "aşk" kitabının yazarı olan elif şafak'ın eşi olduğu için tanıdığım adam. (bazı adamları sadece ama sadece eşleri yüzünden tanımak mutluluk verici.) fakat elif şafak'ın diğer kitaplarının bu denli güzel olacağını pek sanmıyorum. alttaki yazılarda oray eğin eyüp can'a ilk darbeyi vurmuş, sonrasındaysa nihat genç gözünü kırpmadan yaylım ateşine tutmuş. nihat genç'in yazısı gerçekten haddinden fazla ağır olmuş sanki.

  http://www.sozcu.com.tr/2...l-tayyipci-oldum-1396848/

  http://odatv.com/cemaatin...avunmuyor-0109161200.html
  ... angee
 • tarık akan

  277.
  http://www.sozcu.com.tr/2...ilicdaroglu-oldu-1394359/
  ... angee
 • tarık akan

  243.
  http://www.sozcu.com.tr/2...kanin-anlatmisti-1394175/
  3 ... angee
 • the internet s own boy

  2.
  bu film harika, kaçırmayın. özellikle internetle ilgilenenler ve tüm akademisyenler seyretmeli. film amerikan ekonomik ve adalet sistemini sorguluyor.

  http://unutulmazfilmler.c...tory-of-aaron-swartz.html
  1 ... angee
 • göbek eritme

  25.
  fevzi özgönül'den "göbeğimi nasıl eritirim" kitabını okuyarak eritebilirsiniz. bu kitap aslında daha çok bir sağlıklı beslenme kitabı ve ben bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine, göbek eritmekten ziyade, daha sağlıklı beslenmek adına bu kitabı okudum ve çok memnun kaldım.

  kitabı okumadan önce bazı sindirim sorunları yaşıyordum ve bu nedenle önceden sağlıklı olan bazı sebzeleri yiyemiyordum. kitap sindirim sistemi hakkında çok faydalı bilgiler veriyor ve ilaç kullanmama gerek kalmadan sindirim sorunumu çözdüm. artık istediğimi yiyebiliyorum.

  iki gün önce de televizyon izlerken tesadüfen prof.dr. canan efendigil karatay'ın programını gördüm. canan hoca "karatay diyetini" anlatırken fevzi hoca'ya çok benzer beslenme tavsiyelerinde bulundu. sonradan bu iki yazarın da aynı yayınevi "hayykitap" için çalıştığını da fark ettim. canan hoca özellikle ilk 2 kitabını tavsiye etti.

  1. karatay diyeti-bilimsel gerçeklerle kilo vermenin abc'si

  2. karatay diyetiyle yasam boyu saglık

  canan hoca bu kitaplardaki tavsiyelere uyarsak hem zihinsel, hem fiziksel, hem ruhsal olarak sağlıklı olacağımızı düşünüyor. ayrıca bu kitaptaki önerilerin pek çok hastalığı daha meydana gelmeden önleyeceğini düşünüyor. ben bu kitapları daha yeni sipariş ettim ve okumadım. ama bu kitaplar da sizin için faydalı olabilir. en azından tv programından edindiğim izlenime göre kalp krizine yol açan dukan diyetinden daha sağlıklı görünüyor ve tavsiye ettiği yemekler %100 yerli türk yemekleriymiş.

  bana kalırsa da eğer göbeğiniz varsa önce beslenme değişikliği şart. ama eğer beslenmeniz uygunsa ancak ondan sonra günlük spor miktarı artırılabilir.
  1 ... angee
 • masters of sex

  47.
  http://www.pajiba.com/ser...wtimes-masters-of-sex.php
  ... angee
 • yahudi müslüman kardeşliği

  18.
  https://video.uludagsozluk.com/v/yahudi-müslüman-kardeşliği-156743/

  ... angee
 • türklerin hayvan sevgisi

  1.
  türklerin hayvan sevgisi
  Türk mektupları (busbecq, 2016)
  3 ... angee
 • pink

  161.
  pink-just like fire

  https://www.youtube.com/watch?v=5Nrv5teMc9Y+
  ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum