• üniversitelerin şehir dışına yapılması

  4.
  ilber ortaylı çok güzel izah etmiş, ben de aynı şekilde düşünüyorum:

  https://www.youtube.com/watch?v=THSpPaIi2Zo+
  ... angee
 • ankara metrosu

  106.
  bugün itibarıyla gece 24:00'e kadar çalışacakmış. cep telefonumdaki "ego otobüs hatları bilgilendirme sistemi" apllication'ım öyle diyor. gençlerden gelen talep üzerine melih gökçek bu doğrultuda talimat vermiş.
  2 ... angee
 • pink floyd un dediği gibi

  12.
  gaye su akyol'un cat woman makyajı, ve elbisesi harika. topuzu bana audrey heupburn'ü anımsattı. çok tatlı olmuş maşallah. gitarist ve baterist de çok şeker. sound gayet iyi fakat gaye su altyapı rock olmasına rağmen şarkıyı arabesk söyler gibi söylüyor. dolayısıyla şarkı kulağa bir garip geliyor ve insan dinledikten sonra ister istemez suratında bir tebessüm oluşuyor. nakaratta "oooooooooo pink floyd'un dediği giiiiiibi" dediğinde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
  2 ... angee
 • kedi çiftleştirme

  1.
  bu konuda çok uzman değilim ama yine de deneyimimi sizinle adım adım paylaşmak istiyorum.

  1. öncelikle petarkadaş.com ve mihav.com da kedime ve kendime bir profil oluşturdum. başka siteler de olabilir. mutlaka kedinizin şirin resimlerini koyun çünkü diğer kedi sahipleri mutlaka resim görmek istiyor. doğabilecek yavrunun neye benzeyeceğini kafalarında canlandırıyorlar. ayrıca nick yerine kendi adınızı, mesleğinizi ve telefonunuzu da yazsanız iyi olur çünkü diğer kedi sahibi gözü gibi baktığı kedisini size emanet edecek.

  2. bir veteriner vasıtasıyla da kedinize eş adayı bulabilirsiniz.

  3. gelinlerin damadın evine gitmesi daha münasip çünkü gelinler genelde daha insancıl ve sevecen. erkeklerse somurtkan ve yabancıların yani eşlerinin ailesinin ona dokunmasından bile hoşlanmıyor. ev sahibini hiç acımadan tırmalayıp ısırmaya kalkıyorlar. bir de birleşme sırasında erkeğin performansı rahat olmadığı bir ortamda olumsuz etkilenebilir. bizim erkek kedimiz bizim evde biz yanından geçerken bile rahattı, bizi hiç umursamadı. dişi de bizim evde çok rahattı. ama kedimiz dünürler gelince çok rahatsız oldu. saklanacak delik aradı. kısacası erkek kedilerin deplasmanda başarılı olabileceğini pek sanmıyorum.

  ayrıca erkek kedi sahibinin doğum öncesi yapılması gerekenlerle ilgilenmesi ve dişi kedi sahibinin ise doğum sırasında ve doğum sonrası yavrularla ilgilenmesi daha münasip. çünkü böylece sorumluluk eşit paylaşılır ve de yavrular annesini emebilir.

  4. mümkünse kızgınlık döneminde olan bir kedi seçin. çünkü kediler reddedebiliyor. hatta bize gelen kızgınlık dönemindeki dişi kedi bizden önce 1 hafta başka bir evde kalmış ve o evin bizimkiyle aynı cinsten olan kedisiyle hiç anlaşamamış. aralarında bir nevi ten uyuşmazlığı olmuş. sonunda aralarında hiçbir şey olmadan evine geri dönmüş. yani kızgın dönemlerinde olsalar bile bazen dişi kediler erkek kediyi kabul etmeyebiliyor. kabul etmediği kedi de tatlı bir kedi aslında, tipsiz değil, ama dişi kedi beğenmemiş işte.

  5. bir de bazı kedi sahipleri kedileri sokak kedisi olmasına rağmen kedilerinin cins kedi olduğunu iddia ediyor. cins dişi kedi arayışındaysanız dikkatli olun.

  6. ilk gece: bizim erkek kedimizde normalde herhangi bir cinsel istek gözlemlememiştik. hatta belki gay çıkar diye espri de yapıyorduk. fakat dişi kediyi görünce birden maço erkek kesildi. erkek kedilerde kızgınlık dönemi diye birşey yokmuş ve onlar ilişkiye her zaman hazırmış. bizim kedi görür görmez daha önce çıkarmadığı garip erkeksi sesler çıkarmaya başladı. dişiye sokulup onu kovalamaya başladı. erkek kedimiz bütün gece hiç uyumadı dişiye de uyutmadı. kedimiz sürekli ağladı ve dişiye yalvardı. dişi bütün gece onu reddetti. hatta ertesi sabah da aynı şeyler devam etti. artık kedimize çok üzülmeye başladık ve psikolojisi reddedile reddedile bozulacak diye dişi kediyi geri göndersek mi diye düşünmeye başladık. kısacası erkek reddedilirse dişi kedi de sahibinden uzakta sevmediği bir kedinin yanında vakit geçirirse bu psikolojilerini olumsuz etkileyebilir. mesela bize gelen dişi kedinin reddettiği erkek kedi 1 haftanın sonunda reddedildi diye iki gün hiçbirşey yememiş. adeta hayata küsmüş.

  ayrıca fiziksel olarak da olumsuz etkilendiler. öncelikle iki gün tüm gece uyumadılar. kıtlıktan çıkmış gibiydiler. bir de dişi kedi kedimizi tabi nazikçe hayır diyerek reddetmedi. ilk gece bizim kedinin tüylerini hep yoldu. bizimkinin alnında bir bölge tüysüz kızarık kaldı. heryer tüy oldu. dolayısıyla bu iki kediye çok geniş alan vermeyin ki dar bir alan tüy olsun. bizimki de tabi dişiyi yolmuştur ama dişi kedide pek hasar görünmüyordu. kısacası, ilk gecenin sonunda bizim kedi bütün geceyi yalvarıp tüyleri yolunarak geçirdi. anladık ki dişi izin vermezse bu iş olmaz.

  7. evinize gelen kedinin tuvaletini görebileceği bir yere yerleştirin yoksa istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. çünkü iki kedi ayrı tuvaletler kullanmayı tercih ediyor. biz de öyle oldu.

  8. 2.gün: öğleden sonraya kadar bizim kedi başarısızdı ve artık ciddi ciddi dişiyi geri vermeyi konuşmaya başladık ki bir baktık anlaşmışlar. ama ne anlaşma ben tüm gün evde olmamama rağmen günde ortalama 7 kez birlikte olduklarına şahit oldum. gece de devam ettiler. dolayısıyla eğer kedi çiftleştirecekseniz apartmana rezil olmayı da göze alın. çünkü cidden çok ses çıkarıyorlar. bizim üst katta kimse yok. alt kattakiler yazlıkta. bitişiktekine de kedimizin sevgilisi geldi demek zorunda kaldık.

  9. 3.gün: 2.gün gibi verimli geçti.

  10. 4.gün: dişi kedi bizim kediyi istemedi ve bizim kedi asabileşti. arada istememezlik yapabiliyorlarmış. ayrıca kedimiz dişi kediyle oyun oynamamızı kıskandı ve dişi kediye 3 kez dövmek amaçlı saldırdı.

  dişi kedi bugün bol bol ağladı. sebebini çözmekte zorlandık ama sanırım bizim evden birini gözüne kestirdi ve o kişi onu odasına almadı diye ikna amaçlı ağladı ya da evini özledi.

  11. 5.gün: kediler barıştı ve bugün de verimli geçti.

  12. dişi kediyi artık hamile kalmıştır diye iade ettik. o gidince bizim kedi bütün odaları koklayarak ve söylenerek onu aradı ama bulamadı. 10-15 dakika sonra da çok yorgun diye uykuya daldı. dişi kedi de benzer tepkiler vermiş.

  13. 20 gün sonra da dişi kediyi hamile mi diye görmek için ultrasona götürebilirsiniz.
  1 -1 ... angee
 • ülseratif kolit

  15.
  sertab erener'in hastalığı:

  http://www.internethaber....-ar-kurtarmis-167858h.htm
  ... angee
 • kedisever

  1.
  kedisever
  ... angee
 • zengin olmak isteyenlere tavsiyeler

  14.
  bu cuma günü aykut oğut'un bu konudaki "artık zenginim" isimli kitabını aldım ve çok memnun kaldım. aslına bakılırsa tavsiyeleri sadece para konusundaki bolluk ve bereket değil her alandaki bolluk ve bereketimizi artırmaya yönelik. kendi hayatından bolca örnek vermesi, para konusundaki klişeleri ve ön yargıları yıkması ve zengin olmak için yapılması gerekenleri adım adım anlatması çok iyi olmuş. bazı anlatılanları bizzat kendi hayatımda yaşadım. yani bu konularda biraz deneyimliyim. bu bakımdan aykut'un tavsiyelerinin gerçekten faydalı olduğunu söyleyebilirim. aykut ve esra bence bu konuda cidden başarılılar. kendilerini içten tebrik ederim.

  kitabın içeriğini çok anlatmayacağım, fakat şu sözüyle gerçekten türk halkına hitap etmeyi bilmiş:

  --spoiler--
  telefon akıllı, ama ya sahibi?
  --spoiler--
  -1 ... angee
 • para biriktirme yolları

  94.
  http://www.bigpara.com/ha...tirmenin-9-yolu_ID961370/
  ... angee
 • aşktan kaçmak

  40.
  "benim bildiğim aşk'tan uzaklaşanlara endişelenmek lazım gelir dolu dizgin aşk'a koşanlara değil." (şems-i tebrizi)
  ... angee
 • send me a postcard

  7.
  çok sevdiğim shocking blue eseri, sözleri de güzel:

  Before loneliness will break my heart,
  Send me a postcard darling.
  How can I make you understand?
  I wanna be your woman.
  Here, here I'm waiting for a little sign,
  Waiting 'til the end of time.
  Send me a postcard darling.
  Send me a poscard now.
  Send me a postcard darling.
  Send me a postcard now.
  I can't take the lonely night,
  I need someone I can turn to.
  Look out the day I see a little sign,
  Even though you're on my mind.
  Yeah, oh please don't let me down.
  There ain't no lover like me in town.
  Send me a postcard darling.
  Send me a poscard now.
  Send me a postcard darling.
  Send me a postcard now.
  Before loneliness will break my heart,
  Send me a postcard darling.
  How can I make you understand?
  I wanna be your woman.
  Yeah, I'm waiting for a little sign,
  Waiting 'til the end of time.
  1 ... angee
 • boyu değil işlevi önemli

  47.
  http://www.sozcu.com.tr/2...de-dag-gibi-adam-1236168/
  -1 ... angee
 • iran da kadin olmak

  63.
  http://www.sozcu.com.tr/h...zcu&_sgm_action=click
  1 ... angee
 • suudi arabistan da kadın olmak

  37.
  http://onedio.com/haber/s...yan-27-tuhaf-yasak-572732
  1 ... angee
 • once upon a time

  117.
  --spoiler--
  robin hood'un ölmesi çok kötü oldu. acımasız senaristler evil queen regina'ya 2. bir şansı çok gördü.
  --spoiler--
  ... angee
 • fyodor mihailovic dostoyevski

  641.
  insanı en çok acıtan şey hayal kırıklıkları değil, yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır.
  4 ... angee
 • emeklilere promosyon

  1.
  bankalar memurlara 3 yılda bir promosyon olarak 1500 lira civarı bir para veriyor. fakat emekliler böyle bir imkandan faydalanamıyordu. artık emekliler de büyük ihtimalle haziran-temmuz ayından itibaren promosyon almaya başlayacakmış.

  http://www.ankarahaberler...ilacak-2016-16-mayis.html

  http://www.kamupersoneli....aman-yapilacak-h2512.html
  ... angee
 • ermeni soykırımı

  1024.
  gereken cevap şöyle verilmiş:

  https://www.youtube.com/w...DLCnMr08s&app=desktop+
  1 ... angee
 • 8 saniye

  24.
  filmin tamamını izledim. esra'nın hikayesine tam inandığımı söyleyemem (rüyaları falan) ama kadın hakları konusundaki görüşlerine tamamen katılıyor ve destekliyorum. ailesi de çok tatlı, esra'yı her zaman desteklemiş olmaları çok güzel.
  ... angee
 • 8 saniye

  23.
  https://www.youtube.com/watch?v=WyogldEGDMQ+

  korku filmi değil ama dün bu filmin yarısını izledim ve bütün gece kabus gördüm. galiba konusunu gerçek hayattan alıyor diye bu kadar çok etkilendim. şu anda kabusların hiçbirini hatırlamıyorum.
  ... angee
 • fas fakirken birden zep zengin olmak

  11.
  http://www.bigpara.com/ha...ervet-hikayesi_ID1423784/
  ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum