• param olsa yapardım denilen şeyler

  24.
  hemen istifa ederdim.
  2 ... angee
 • çikolata sevmeyen kız

  5.
  şeker hastasıdır.
  1 ... angee
 • yapılmış en aptalca dalgınlık

  2751.
  çamaşır makinesine deterjan koymayı unutup çamaşır makinesini çalıştırmak.
  2 -1 ... angee
 • yapılmış en aptalca dalgınlık

  2749.
  salataya zeytinyağı yerine bulaşık deterjanı koymak.
  2 ... angee
 • fatih sultan mehmet vs atatürk

  22.
  iki lider de fetihleriyle imkansızı başarmıştır ve ikisi de takdire layıktır. Ama nedense tuhaf bir şekilde şakirtler Fatih'i ve başarılarını yalnızca kendilerine mal etmişlerdir.

  bu iki liderin bir başka şaşırtıcı ortak yanları daha vardır. fatih sultan mehmed, istanbul'un fethedilmesini kolaylaştıracak önemli bir karar verir. osmanlı donanmasına ait bazı gemiler karadan çekilerek haliç'e indirilecektir. tophane önündeki kıyıdan başlayıp kasımpaşa'ya kadar ulaşan bir güzergah üzerine kızaklar yerleştirilir. gemilerin, kızakların üzerinden kaydırılabilmesi için, galata cenevizlilerinden zeytinyağı, sade yağ ve domuz yağı alınarak kızaklar yağlanır. 21-22 nisan gecesi 67(yada 72) parça gemi düzeltilmiş yoldan haliç'e indirilir.

  Atatürk de benzer bir olaya imzasını atmıştır. atatürk bir gün çiftliğe gittiğinde, köşk'ün hemen yanındaki ulu çınar ağacının dallarını kesmeye çalışan bir bahçıvan ile karşılaşır. hemen bahçıvanı yanına çağırarak bunun nedenini sorar. görevli bahçıvanın cevabı şöyledir: ağacın dalları uzamış binanın duvarlarına dayanmıştır. aldığı cevaptan tatmin olmayan atatürk, düşünülmesi bile imkansız olan bir emir verir:"ağaç kesilmeyecek, bina kaydırılacak."

  görev istanbul belediyesi'ne intikal eder. belediye fen işleri yollar-köprüler şubesi sorumluluğunu üstlenir. ünlü bestecimiz ferit alnar'ın kardeşi olan başmühendis ali galip alnar (bazı kaynaklarda ali nuri alnar olarak geçer) yanına aldığı teknik elemanlarıyla yalova'ya gelerek çalışmalarına başlar.

  8 ağustos 1930 tarihinde önce bina çevresindeki toprak büyük bir dikkatle kazılıp yapının temel seviyesine inilir. istanbul'dan getirilen tramvay rayları döşenir. santim, santim çalışılarak bina yapı altına sokulan raylar üzerine oturtturulur. artık binanın raylar üzerinde kaydırılarak ağaçtan uzaklaştırılması aşamasına gelinmiştir.

  güzel ve sıcak bir yaz akşamında büyük atatürk ile birlikte, kardeşi mahbule atadan, vali vekili muhittin bey, emanet fen müdürü ziya bey ve cumhuriyet gazetesi başmuhabiri yunus nadi nezaretinde bina 4.80 m. civarında kaydırılır. bu olağanüstü ve riskli iş 10 ağustos 1930 tarihinde tamamlanır ve ulu çınar ağacı'da kesilmekten kurtulur. bu işe kalkışırken atamız fatih'ten esinlenmiş olabilir tabi, kim bilebilir ki?
  3 ... angee
 • çınar ağacı

  3.
  son derece realist bir film olmuş. çok çocuklu bir çok ailede evlatlardan en az biri anneleri ya da babaları tarafından aslında pek de sevilmediğini düşünüyor. bu filmde de Nurgül Yeşilçay annesinin onu başından savmak için bir yatılı okula gönderdiğini sanıyor. Daha pek çok gerçekci sahne var filmde. Yani filmde olması gerekenden çok Türkiye'de pek çok evde meydana gelenler anlatılmış ki bu gerçeğe çocukların arabada önde oturtulması, aldatılan kadınların eşlerini affetmesi, elinde artık emekli maaşından başka hiçbirşeyi kalmayan yaşlı annelerin çocuklarının hiçbirinin evine sığmaz olması da dahil. Bence güzel bir film olmuş, ama yakınlarını huzur evine gönderenler rahatsızlık duyabilir bu filmden, haklı olarak. ayrıca, filmin odağındaki küçük çocuk "settar tanrıöğen"süper bir karakter. beni öyle çok seven bir torunum olsun 100.000 lira borcum olsun diyebilirim. bu filme kız ya da erkek arkadaşınızla gitmenizi pek tavsiye etmem. ama anne, teyze, kız kardeş v.b. ile gidebilirsiniz. yani, aile saadeti yaşamak için gidilebilecek bir film.
  5 -1 ... angee
 • meb in 40 bin yabancı öğretmen getirmesi

  73.
  http://www.dailymotion.co...hvctk_ythal-oyretmen_news
  2 ... angee
 • mehmetçik in kobay olarak kullanılması

  24.
  her kurumda çürük elmalar vardır. bireylerin hareketleri kurumlara mal edilmemelidir. edilirse de bu diğer çalışanların da motivasyonunu düşürürür. eğer iddalar doğruysa çok insanlık dışı bir davranış.
  1 -2 ... angee
 • adam gibi kadın

  1.
  kadınları övmeyi amaçlarken yeren deyim.
  2 ... angee
 • uykusuzlar

  3.
  ankara kızılay'da (konur sokak 11/2) kibar barmenlerin çalıştığı bar. öyle ki biraz üşüdüğünüzü fark eder etmez hemen dışarıyla ilişkiyi kesen raylı camları kapatıp, kombiyi de sonuna kadar açıyorlar. ayrıca tüm masalara patlamış mısır ikram ediyorlar. fiyatlar da uygun. son olarak, hesabı öderken gözünüze ilişen seninki kaç cm tip box eğer biraz çakır keyifseniz gülme krizine girmenize yol açabilir.

  Edit: olgunlara taşınmışlar
  1 ... angee
 • bıyıksız olmazsa olmaz kişilikler

  14.
  (bkz: ayhan ışık)
  (bkz: hulusi kentmen)
  1 ... angee
 • dediği saatte chat e gelmeyene yapılabilecekler

  ?.
  başlangıçta sevinirsiniz. zaten sizde daha toparlanamamışsınızdır, yani yapmanız gereken işler vardır. sonra dakikalar geçer ama o görünmez. siz de sıkılır çıkarsınız netten. ama asıl önemlisi bundan sonra ona nasıl davranacağınız ya da ne yapacağınızdır *
  1 ... angee
 • entry ve nick uyumu

  2191.
  #11159819
  4 ... angee
 • entry ve nick uyumu

  2190.
  #11158937
  2 -1 ... angee
 • sabahları babanın kaka kokusu ile uyanmak

  5.
  #11158937-bozuksifon
  entry nick uyumu
  3 ... angee
 • en nefret edilen ses

  51.
  çalmayı bilmeyen birinin flüt çaldığında çıkan ses.
  1 ... angee
 • insanı çocukluğuna götüren şeyler

  93.
  kartopu savaşı.
  1 ... angee
 • unutulmaz film replikleri

  2941.
  sen viski misin, peki rakı kadar erkek misin?
  (bz: turist ömer)
  ... angee
 • yaşar kemal i 2 yıl çaylak olarak bekleten sözlük

  4.
  (bkz: ekşi sözlük)*
  3 -1 ... angee
 • turkcell den her yöne 300 dk

  ?.
  ön ödemeli kullanıcılara da 30 liralık yükleme yaptıklarında, 20 lirasını kesip her yöne 300 dakika kullanma ve 300 mesaj hakkı veriyorlar. Ama 20 lira sabit ücrete karşılık gelir mi bilmiyorum.
  ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum