• cinsel ayrımcılık

  8.
  genelde kadınları ezmeye yönelik eylemler, kurallar ve yasaklardır:

  https://gezimanya.com/Fot...-yasaklanmis-garip-seyler
  ... angee
 • kenan imirzalıoğlu

  525.
  sürekli cihangir'den ev satık aldığı için adı kenangir'e çıkmış:

  http://www.sozcu.com.tr/h...zalioglunun-binasi-coktu/
  3 ... angee
 • mutluluk

  2262.
  Binlerce insan üzerinde yapılan bir çalışma, yaşlıların büyük çoğunluğunun mutluluğun hayatın size nasıl davrandığıyla bir ilgisi olmadığını, mutluluğun bir seçim olduğunu düşündüklerini ortaya koyuyor.
  1 ... angee
 • pablo escobar

  198.
  Pablo Escobar, bir seferinde üşüyen kızını ısıtmak için 2 milyon doları yakmıştı.
  1 -4 ... angee
 • ali ağaoğlu nun ortanca eşi

  1.
  sanılanın aksine özgür kadın çıktı:

  http://www.cnnturk.com/ma...un-ortanca-hanimi-konustu
  ... angee
 • sokakta öpüşen çifti uyaran kişinin bıçaklanması

  18.
  öpüşen gençler öpüşmeyip ışid'ciler gibi kafa kesse de aynı kişi tarafından uyarılacak mıydı çok merak ediyorum. allah için kafa kesmek normal öpüşmek anormal olmuş. pes!! ben söz konusu şahısı bıçaklamazdım, ama bence bıçaklanmayı hak etmiş.

  bazılarının gözünde sevmek ve sevişmek suç, kafa kesmek normal. kaçıncı yüzyıldayız hala sevmek sevişmek haram kimilerine göre. oysa insanı sevmeden, sevişmeden allah sevgisine ve şefkatına ulaşmak mümkün değil.

  insanların bilinçaltı kirlenmiş bir kere. aşk onlara göre küçüklükten beri ayıp ya da günah olarak sunulmuş. bu nedenle ülkemizde zaten çoğu kişi (kadın olsun erkek olsun) mantık evliliğine programlanmış. yeni bir eş adayıyla tanışınca ilk sordukları soru evin, araban var mı?
  3 -1 ... angee
 • gökçe

  233.
  aşkımız yarım kalmasın:(

  https://www.youtube.com/watch?v=16JtNgE3Bv8+
  ... angee
 • aşk

  13985.
  tüm ulusözlük yazarlarının "gerçek" aşkı bulması dileğiyle:

  http://sosyal.hurriyet.co...lnizliktan-korur_40079733
  1 ... angee
 • scottish fold

  45.
  burnu çok güzel ve kulakları kıvrık olduğundan iran ve siyam kedilerinden çok daha tatlıdır.kulakları dik değil, aksine bildiğiniz yere bakıyor. hatta annem bizim kediyi brigitte bardot burunlu diye seviyor. ayrıca iran kedisi gibi çok tüylü olmadığından fazla tüy dökmez. bu tüy meselesi kullandığınız mamaya da bağlı. yavru scottish kediler için royal canin 36 kullanırsanız çok az tüy döktüğünü göreceksiniz.

  bu kediler ergenliğe de geç giriyor ve sokak kedilerinin yaptıklarını yapmıyor. bizim erkek kedimiz 12 mart 2014 doğumlu ve 1 yaşına çoktan girmiş olmasına rağmen sadece odaları gezip koklayarak dişi kedi arıyor, bir de tırmalama tahtasını önünden geçtikçe tırmalıyor hepsi bu. ergenliğinin bize hiçbir zararı olmadı. sokak kedileri olsa sürekli miyavlayıp gece kimseyi uyutmuyor ayrıca dişi beni bulsun diye sağa sola idrar bırakıyormuş. çok temiz kedi, çok memnunuz kendisinden. sorun yaşamadığımız için kısırlaştırmayı düşünmüyoruz.

  hepsinden de önemlisi çok sevgi dolu bir kedi. bazen sevilme krizi tutuyor ve bacaklarıma sürtünüyor ve sonunda yere yatıp "beni sev" anlamında kafasını geriye atıp boynunu sonuna kadar açıyor. bu anlar gerçekten ikimiz için de çok sevgi dolu ve mutluluk verici. ilk başta gerçekten evde kedi istemiyordum ama şimdi scottiish kedimizden çok memnunum. eve sürekli pozitif enerji saçıyor. melek gibi bir şey..

  ama arada ergenlikten tırnaklarını da çıkarıyor. maması bitince mamasının bittiğini anlatmak için ayak parmaklarımı ısırmaya da kalkabiliyor. dolayısıyla bu melek yavrular karşısında biraz temkinli de olmak gerek:)

  yukarıda başka yazarların da belirttiği gibi söz dinliyor. eğer masaya çıkmak gibi yanlış hareketler yaptığında "hımm, aaa" gibi kelimeleri yüksek sesle telaffuz ederseniz yanlışının farkına varıyor ve bir daha yapmıyor. mesela bizim kedi bazı odalara girmesinin yasak olduğunu biliyor. kapıyı açıyoruz ve o odalara giremiyor, eşikte öylece bekliyor. eğer biz onu kucağımıza alıp yasak odaya götürürsek de bu kez ona iyilik yaptığımızı anlıyor ve bizi sevgisiyle ödüllendiriyor. hemen kendini yere atıp boynunu açıyor.

  kısacası iki varlık arasındaki sevgi bir kedi söz konusu olsa bile karşılıklı "alış-veriş" şeklinde olduğunda sağlıklı bir şekilde yürüyor. kedi bile sadece "alış" yapmıyor. bu nedenle lütfen siz de kendi ilişkilerinizi bir gözden geçirin. ilişkiniz sadece "alışa" ya da sadece "verişe" dayalıysa ilişkinizde bir hata olduğunun bilincine varın ve ilişkinizi "alış-veriş" zeminine oturtmaya gayret edin.
  3 ... angee
 • milliyetçi hareket partisi

  4596.
  bu günlerde ceyhun atuf kansu caddesi üzerindeki görkemli binasıyla gündeme gelmiş parti.

  http://www.sozcu.com.tr/2...e&utm_campaign=gundem

  bu hafta sonu bu binanın çok yakınlarındaydım ve binayı inceleme fırsatım oldu. binanın boyası gerçekten dökülmüş. boyanmak istiyor. daha bu yazıyı okumadan içimden "bu bina boyanmak istiyor" diye geçirmiştim.

  fakat bina çok büyük ve yüksek. boyanması çok zahmetli ve çok para tutar. iktidar partisi olmadığı için mhp çok miktarda parayı boya badanaya ayırmak istemiyor bence. kısacası ahmet vefik alp haklı ama devlet bahçeli de büyük ihtimalle tasarruf yapıyor. çok harcama yapanlar sonunda icralık oluyor. dolayısıyla ikisi de haklı.
  ... angee
 • atatürk

  131.
  https://www.youtube.com/w...h77I&feature=youtu.be+
  ... angee
 • ben insan değil miyim

  46.
  (bkz: conversation with god)

  ben de en çok hayko cepkin versiyonunu seviyorum. ülkemizde iyi ki hayko cepkin gibi sanatçılar var..
  ... angee
 • hollanda

  274.
  http://www.bbc.com/turkce...03/160319_hollanda_kilise
  ... angee
 • özgür ünsal

  6.
  devir değişti. artık kızlar erkekleri kötü yola sürüklüyor:

  http://odatv.com/kizilay-...aya-cikti-1703161200.html
  ... angee
 • kürt olmayan herkesi öldüreceğiz

  35.
  bu kesinlikle yeni bir haber değil. yani sivilleri bilerek hedef almaları yeni veya tesadüfi bir şey değil. bir de utanmadan en son kızılay patlamasına ilişkin "polisler engel oldu yoksa asla halkı öldürmezdik" gibisinden beyanatlar veriyorlar. hepimizi iyiden iyiye salak yerine koyuyorlar. sanki halka karşı yaptıkları bu ilk saldırı?

  ankara'da ulus anafartalar çarşısına yaptıkları saldırıyı ben bizzat kıl payı atlattım. yine ego otobüs durağı saldırısıydı. bu kez canlı bomba otobüs durağında kendisini patlatmıştı. o durağın önünden geçip heykelin aşağısından dolmuşa bindim ve eve gittim. ben dolmuştayken patlama olmuş. oradan biraz daha geç geçsem ben de ölebilirdim. o zaman da sivilleri patlattılar, şimdiki patlamadan tek farkı daha az eğitimli ve daha az sayıda insanın ölmüş olması.

  https://tr.wikipedia.org/..._sald%C4%B1r%C4%B1s%C4%B1

  bu sene hava alanına da havan topu attılar. bunu unuttuk mu sanıyorlar. hava alanında sivil mi yoksa asker/polis mi daha çok sayıda olur?

  istanbul'da da benzeri olmuş:

  https://tr.wikipedia.org/...C5%9F%C4%B1_Katliam%C4%B1

  pkk boş yere şirin görünmeye çalışma. sana ve uşaklık yaptığın güçlere lanet olsun!!!

  ayrıca bence bu güçler bombacıların ailesine maddi yardım vaadinde bulunmuşlardır. en kısa zamanda ailelerinin mal varlığı takibe alınmalı ve ailelerinin tüm varlığına el konulduktan sonra canlı bombaların 1.dereceden yakınları vatandaşlıktan çıkarılarak sınır dışı edilmelidir. bu da ileride terör eylemlerine katılma hazırlığındakilere ibret olur. ayrıca terör eylemine katılma potansiyeline sahip kişilerin de mal varlığına el konularak bunları da sınırdışı etmeliyiz. ben abd ya da avrupa'da turistken bile hareketlerime dikkat ederken bu insanlar nasıl olup da bir yandan tc kimlik ve pasaportuyla dolaşıp bir yandan da sağı solu patlatabiliyor? buna dur demeliyiz.

  bu arada kürt kardeşlerimizi çok seviyor ve saygı duyuyorum. onları bu ülkenin çok değerli bir parçası olarak görüyorum. ama nasıl vücudumuzun bir parçası kangren olduğunda kesip atıyorsak bu kangrene yol açan teröristleri de içimizden söküp atmalıyız.
  2 ... angee
 • mustafa kemal atatürk

  10934.
  “insanlık tarihi yüzyılda bir dahi yetiştiriyor, talihsizliğimize bakın ki asrın lideri Türklere denk geldi”.

  lloyd george
  15 -6 ... angee
 • bomonti bira

  44.
  http://www.sozcu.com.tr/2...ne-baslanan-icki-1133784/
  3 ... angee
 • hayko cepkin

  1848.
  nostaljik cover albümü çıktı, severek dinliyoruz*

  http://www.turkgitar.net/...i-listesi-heyecanlandirdi

  ben insan değilmiyim?

  https://www.youtube.com/watch?v=X857brQTmmk+

  aldırma gönül:

  https://www.youtube.com/watch?v=GC7wzPXAiUM+
  ... angee
 • kapsül gardırop

  1.
  aynı ürünlerden çokça alıp sürekli üniforma gibi aynı kıyafeti giyenlerin gardırobuna verilen isim. bunu yapanlar daha başarılı oluyormuş. bana da mantıklı geldi. mesela cem yılmaz genelde yazın siyah tshirt kışın ise genelde siyah sweatshirt giyiyor ve gayet başarılı.

  http://www.sozcu.com.tr/2...ee&utm_campaign=dunya
  -1 ... angee
 • erdoğan ı öldürecekler

  5.
  sabahattin önkibar'ın bugünkü iddiası.

  http://odatv.com/tayyip-e...urecekler-0403161200.html
  -1 ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum