• black snw

  11.
  (bkz: black snow)*
  -1 ... angee
 • hayvanlara elbise giydirmek

  6.
  belki de hayvan kirlenmesin diye yapıyorlardır. hayvanların ayaklarının altı silinebiliyor ama hayvan yıkmak bir olay haline gelebiliyor. yani bu koşturmaca dünyasında yıkamak zor. ama kıyafetlerinin biriktirilip makineye atılması pratik görünüyor. tabi ben kendi kıyafetlerimle beraber makineye atmam o ayrı.*
  ... angee
 • şair olmak için gerekenler

  18.
  şair olmak için sağ beynin gelişmiş olması lazım. çünkü yaratıcılık sağ beyindedir. bütün diğer önemli beceriler konuşma, yazma v.b. sol beyinle halledilirken sağ beyin sadece yaratıcılıkla ilişkilendirilmiştir. ama aslında bu yaratıcılığın ne kadar zor ve beynin ne kadar büyük bir kısmının işlemesini gerektirdiğini gösterir belki de. Bu nedenle hayal gücü yüksek, yaratıcı insanlara saygı duymamız gerektiğini bir kez daha hatırlatır bizlere.
  1 ... angee
 • sözlük yazarlarının kullandığı parfümler

  221.
  (bkz: angel)
  (bkz: soft musk)
  ... angee
 • fransız ingilizcesi

  3.
  https://video.uludagsozluk.com/v/fransız-ingilizcesi-20370/

  1 ... angee
 • görücü usulüne karşı modern kız

  9.
  maddi özgürlüğe sahip kızdır. aksi takdirde mahalle baskısına fazla direnemezdi. *
  ... angee
 • tarihi başkent hamamı

  ?.
  kadın ve erkek olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşan ve toplam 2000 metrekarelik alanda hizmet veren hamam,
  ... angee
 • bugün insanlık için ne yaptın

  2.
  sözlük yazdım. *
  ... angee
 • sıfır noktası

  93.
  salça ve secretcode çok iyi hazırlanmış. takdir ettim doğrusu. mesela harzemşah'a sunucu bazı istatiksel bilgiler sordu fakat ne yazık ki cevap alamadı. ama secretcode yanında dosyalarla gelmiş. bırakın uludağ sözlüğü diğer sözlüklerin de istatistiklerini çıkarmışlar. bu nedenle hemen cevapladı. ayrıca salça yazarların neden sözlük yazarı olmaya karar verdiği, nasıl sözlük yazarı olunduğu ve sözlük formatı hakkında güzel açıklamalar yaptı. bu bakımdan sözlük hakkında bilgisi olmayan ya da eksik bilgisi olanları çok güzel bilinçlendirdi. diğer taraftan harzemşah sanki halkı bilgilendirmeye değil de uludağ ve ekşi sözlük moderatörlerine çatmaya gelmiş gibiydi. belki de bu reklam amaçlıdır. ne de olsa yeni bir sözlük. sunucu da sanırım ihl sölük tarafına kayıyor. netice de uludağ ve ekşi sözlük moderatörlerinin sağduyulu olması sayesinde tartışma çok büyümeden sonlandı. son olarak salçe ve secretcode çok sempatikti. diğer iki moderatör bu konuda onlardan çok geride kaldı.
  3 ... angee
 • salca vs dark horse vs harzemsah

  7.
  dark horse kesin diksiyon dersi almış.
  1 ... angee
 • ihl sözlük ün teravih zirvesi

  ?.
  paint ball zirvesi de yaparlarmış. yeşil sermaye sağolsun.
  2 ... angee
 • at hırsızı

  41.
  Sürmeneliler'e denir. sürmeneli atı çalmış, nallarını ters çakmış, bu şekilde de atını arayan adam, tam tersi istikamette iz sürüp atı aramak zorunda kaldığı için de bir türlü atını bulamamış. zekice düşünülmüş bir hırsızlık örneği olarak da bazılarında espri konusu olmaya hâlâ devam ediyor. sürmeneliler'in at hırsızlığı ile itham edilmesi kanlarına dokunsa da, zekâ ürünü bir hırsızlık yapmak onlarda gizli bir gurur hissi de uyandırır.
  1 ... angee
 • akp nin en büyük başarısı

  8.
  kapalı alanlarda sigara yasağı.
  3 -1 ... angee
 • eski sevgilisi olmayan insan

  43.
  kalbi yoktur, robotlaşmıştır.
  -1 ... angee
 • yüze renk gelmesi

  2.
  aşık olma belirtisi.
  ... angee
 • tecavüz suçuna hadım

  14.
  hadım klasik olarak bildiğimiz kökünden kesme şeklinde olmayacaktır*. iki farklı yöntem uygulanacaktır. birincisi östrojen yani kadınlık hormonu verilmesidir. eğer bunu yaparsanız, östrojen alan kişinin sesi incelir, kıllanması değişir. bu hormon travestilerde kullanılır.

  ikinci yöntem ise testesteron antagonisti dediğimiz yöntem. testesteronun etkisi, antidrojen ile yok edilir. bu bir tedavi değil engellemedir. kısaca bir iki gün kullanılıp bırakılacak bir şey değil. sürekli kullanmak gerekir. birden bire kestiğinizde ise testesteron birden yükselir. bu da başka dengesizliklere yol açar. bu yönteme ‘kimyasal hadım' diyebiliriz. en fazla ses incelmesi ve kıl dökülmesi olur o kadar. bu ilaçları kullanma cezasına çarptırılan kişinin çocuğu olmayacak. buna kim nasıl karar verecek?

  şimdi, bu ilaç neye göre belirlenecek? ortada çok büyük tartışma var. öbür taraftan adam mahkemeye gidip ‘benim memem çıktı' diye dava açarsa ne olacak? ya da cinsel tercihim de değişti diyebilir.
  1 ... angee
 • kız kardeşinin sevgilisi gelince evden giden abi

  38.
  üvey abidir.
  4 ... angee
 • akademik başlıkların eksilenmesi

  ?.
  "Türkiye'de Oxford vardı da biz mi okumadık?" diyen zihniyetin eseridir. Kanımca bu eksiciler hiç bir siyasi ya da ekonomik çıkar gütmeyen, taraf olmayan bu entry'leri anlamaz ve dolayısıyla eksilemeyi uygun görürler. Hatta bazılarının kendini ezik hissettiği yolunda görüşler de mevcuttur. (bkz: akademik dil ile konuşan lavuklar)
  3 ... angee
 • tezinin yayımı için izin vermeyen yazar

  ?.
  muhtemelen tezinden çalıntı yapılacağını düşünen kişidir. ama ben de diyorum ki artık çalınsa ne olur? senin tez zaten basılmış. bir kaç fukara da bırak faydalansın. madem okunmasını istemiyordun neden yazdın yahu? sanat için sanat mı yapıyorsun ne? hem ayrıca belki birileri tezinden faydalanır, makale falan yazar da senin adını da referans verir. Eee fena mı olur? Paylaşımcılıktan bu kadar da kaçılmaz ki.
  1 -1 ... angee
 • ekşi sözlük yazarları yağmacıdır

  2.
  cidden rezalet. ama daha üye seçiminde sorduğu analitik sorulardan anlıyorum ki eğer Zall bir yıl dönümü partisi düzenlese bizim başımıza böyle şeyler kesinlikle gelmez.
  3 ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum