• saçlarını oksijenle açan erkek

  2.
  Eminem'in klibindeki Stan karakterinden etkilenmiş olabilir.
  ... angee
 • aldatan kadına verilebilecek en kötü ceza

  1.
  bu ceza kadının ne konuda aldattığına bağlıdır. bu bir küçük yalan da olabilir, ihanet de. ama ne olursa olsun erkek kişisi ne yazık ki intakımını almadan kadının yakasını bırakmaz.
  -2 ... angee
 • gönül almasını iyi bilen insan

  2.
  kalp kırmasını da bilen insandır. en azından iki konu da beceriklidir.
  1 ... angee
 • aldatan erkeğe verilebilecek en kötü ceza

  1.
  aklından hiç bir kötülük geçmeyen, melek gibi kadınları bile çileden çıkaran bu durum karşısında verilen tepkiler ve meydana gelen olaylardır.
  1 -1 ... angee
 • atı alan üsküdar ı geçti

  9.
  kız kulesi hakkında anlatılan son hikaye Osmanlı imparatorluğu dönemine dayanır.hikayeye göre; istanbul'u feth etmek üzere şehre giren battal gazi bunun mümkün olmayacağını anlar. yine de deniz kenarında kamp kurar ve orada yedi yıl boyunca kalır. bu uzun bekleme süresi boyunca gazi'nin tekfur'un kızına olan aşkı sürer.

  tekfur battal gazi'nin duygularından haberdardır ve korumak amacıyla kızını ve hazinesini kuz kulesinde saklar. battal gazi şam seferinden sonra istanbul'a döner ve kuleye doğru kayıkla yola çıkar. kızı ve hazineyi kaçırır. kıyıya gelince atına atlar ve kızla beraber şehri terk eder. "atı alan Üsküdar'ı geçti" deyiminin kaynağı da bu hikayedir.
  1 ... angee
 • kız kulesi

  59.
  Kız kulesi hakkında anlatılan son hikaye Osmanlı imparatorluğu dönemine dayanır.Hikayeye göre; istanbul'u feth etmek üzere şehre giren Battal Gazi bunun mümkün olmayacağını anlar. Yine de deniz kenarında kamp kurar ve orada yedi yıl boyunca kalır. Bu uzun bekleme süresi boyunca Gazi'nin Tekfur'un kızına olan aşkı sürer.

  Tekfur Battal Gazi'nin duygularından haberdardır ve korumak amacıyla kızını ve hazinesini kulede saklar. Battal Gazi Şam seferinden sonra istanbul'a döner ve kuleye doğru kayıkla yola çıkar. Kızı ve hazineyi kaçırır. Kıyıya gelince atına atlar ve kızla beraber şehri terk eder. "Atı alan Üsküdar'ı geçti" deyiminin kaynağı da bu hikayedir.
  ... angee
 • aşk tesadüfleri sever

  72.
  mehmet günsur, belçim bilgin, altan erkekli'nin oynadığı romantik film. farklı sonu ve güzel kurgusuyla izlemeye değer.
  ... angee
 • dünyadaki tüm kadınların ortak derdi

  6.
  aldatılmak.
  ... angee
 • sözlük yazarlarının maaşa bağlanması

  23.
  sigorta da isteriz. özel emeklilik de olur tabi.
  1 ... angee
 • defne joy foster

  240.
  astım krizi sonucu öldüğü idda edilen komedyen karakter. allah rahmet eylesin.
  ... angee
 • nispet yapmak

  2.
  birini kızdırmak için ona gösteriş yapmak.
  ... angee
 • bir tecavüz suçu cezası olarak hadım edilmek

  5.
  bu tür bir cezanın caydırıcılığı olacaktır ve uygulamada olumlu sonuçlar doğuracaktır.
  ... angee
 • siparki

  1.
  kaliteli sözlük yazarı.
  ... angee
 • kızların saçlarıyla oynaması

  15.
  kesin flört belirtisidir.
  ... angee
 • bayanlardan iyi şair çıkmaması

  11.
  bu durum erkeklerin hiç bir zaman kendilerine çok aşık edecek kadar zarif, düşünceli, sevgi ve saygı dolu, duygusal ve sevecen olmadığının bir göstergesidir. şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla en iyi erkek bile bencillik ve çıkarcılıktan nasibini almış durumdadır. kadınlara güzel şiirler yazmalarının bile altında bir hinlik vardır.

  kadınların şair olamamasını etkileyen faktörlerden birisi de kadınların erkekler kadar boş vakte sahip olmamasıdır. çünkü zavallı okumuş kadın hem işte hem evde çalışır. yetmez bir de çocuk bakar. okumamış kadındaysa şiir yazacak alt yapı yoktur. çünkü yazar olabilmek için önce okur olmak gereklidir. batılıların bilim, kültür ve edebiyatta öne geçmesinin sebebi de budur zaten. adamlar gitmişler afrikalıları v.b. köle olarak çalıştırmışlar, kendileriyse sanat, bilim, kültür gibi konularda kendilerini geliştirmişlerdir.

  kısacası, çoğu kadın mucize eseri şiir ya da şarkı yazılacak kadar özel birini bulsa bile (bkz: once in a blue moon) şiir yazacak zaman ya da alt yapıya sahip olamaz ülkemizde.
  1 -1 ... angee
 • kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

  278.
  milka çukulatanın eşantiyon olarak verdiği üzeri inek resimli, mor renk, minik, plastik cetvel.
  ... angee
 • 20 yıl önce ahlaksızlık şimdi normal olan şeyler

  12.
  kadınların bara gitmesi.
  -1 ... angee
 • ankara da müşteri servislerinin kaldırılması

  1.
  bir hayli işlevi olan AVM ve süper marketlerin müşteri servisleri 1 şubat 2011 tarihi itibariyle kaldırılıyor. bu karar Ankara umum otomobilciler ve şoförler odasının isteği doğrultusunda alındı. Melih Gökçek bu odayı neden bu kadar kayırıyor hiç anlamıyorum. Daha da önemlisi dolmuş ücretlerini bu kadar artıran ve böyle saçma uygulamalara imzasını atan bir belediye başkanınıı halk nasıl kayırıyor? Bir çok servis şoförü işsiz kaldı. Ayrıca taksiye para veremicek durumda olan yaşlılarımız bu servisleri takip ediyor ve huzurlu bir alış veriş yapıp evine dönüyordu. Ekonomi canlansın diyorlar ama alışverişe gidilmesini engelliyorlar. Bence bu durumdan Avm'ler de dahil toplumun çoğunluğu zarar görmüştür.
  edit: eksileyen i.Melih Gökçek'ciler taksi parası öderken görürüm ben sizi.
  10 -2 ... angee
 • hakkında hiç entry girilmemiş yazar

  22.
  ayarlarıyla oynamalıdır. çünkü belki de yazdıkları sol frame'de görünmüyordur.
  ... angee
 • orospu çocuğu olduğunu belirtme yolları

  107.
  -evli olduğu halde kızlara sarkan tip.
  -aynı ofiste çalışan iki kızla aynı anda çıkan tip.
  1 ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum