• en iyi film sahnesi

  1.
  (bkz: Fight club)

  en iyi film sahnesi
  1 -2 ... angee
 • olympic games

  1.
  kısaca o.g. amerika ve israil'in ortaklaşa olarak geliştirip iran'ı hedeflerken dünyaya saldığı virüs. zero days isimli belgeselde tüm hikayesi anlatılmış. politika, teknoloji, kodlama ve nükleer programlarla ilgilenenler mutlaka izlemeli. snowden filminden bir tık ötesi. bu filmi dün izledim, bugün dudağımda kocaman uçuk çıktı. çünkü aklıma türlü teoriler geldi:

  1. abd samsung telefonları virüs gönderip apple daha çok satsın diye patlatmış olabilir.
  2. rusya'nın düşen uçağı.
  3. rusya'nın bugün batan gemisi v.b.

  belki de üstü kapalı savaş var, haberimiz yok. ayrıca kendimi kişisel olarak hiç güvende hisssetmiyorum artık. işimiz hackerların insafına kalmış bundan sonra.

  https://www.youtube.com/watch?v=Yc7Tk3mwM38+
  ... angee
 • türklerin hayvan sevgisi

  1.
  türklerin hayvan sevgisi
  Türk mektupları (busbecq, 2016)
  3 ... angee
 • abd türkiye avrupa yakınlaşmasını kıskanıyor

  1.
  http://t24.com.tr/haber/t...ar-bir-ortagi-oldu,345670

  bu yazıdan da anlaşılacağı üzere abd türkiye avrupa yakınlaşmasını feci halde kıskanıyor ve bunu engellemek için her şeyi yapacak gibi gözüküyor. çünkü türkiye kendisine mahkum olsun istiyor yoksa insan hakları ihlalleri falan bahane. türkiye güçsüz olsun, yalnızca kendi müttefiki kalsın istiyor. avrupa'da bu durumun farkına varmıştır bence.

  fakat abd ışid'e karşı pkk'yı desteklediği sürece bu imkansız. abd şimdilik türkiye avrupa birliği yakınlaşmasını engelleyemeyecek gibi görünüyor.
  1 -1 ... angee
 • kedi çiftleştirme

  1.
  bu konuda çok uzman değilim ama yine de deneyimimi sizinle adım adım paylaşmak istiyorum.

  1. öncelikle petarkadaş.com ve mihav.com da kedime ve kendime bir profil oluşturdum. başka siteler de olabilir. mutlaka kedinizin şirin resimlerini koyun çünkü diğer kedi sahipleri mutlaka resim görmek istiyor. doğabilecek yavrunun neye benzeyeceğini kafalarında canlandırıyorlar. ayrıca nick yerine kendi adınızı, mesleğinizi ve telefonunuzu da yazsanız iyi olur çünkü diğer kedi sahibi gözü gibi baktığı kedisini size emanet edecek.

  2. bir veteriner vasıtasıyla da kedinize eş adayı bulabilirsiniz.

  3. gelinlerin damadın evine gitmesi daha münasip çünkü gelinler genelde daha insancıl ve sevecen. erkeklerse somurtkan ve yabancıların yani eşlerinin ailesinin ona dokunmasından bile hoşlanmıyor. ev sahibini hiç acımadan tırmalayıp ısırmaya kalkıyorlar. bir de birleşme sırasında erkeğin performansı rahat olmadığı bir ortamda olumsuz etkilenebilir. bizim erkek kedimiz bizim evde biz yanından geçerken bile rahattı, bizi hiç umursamadı. dişi de bizim evde çok rahattı. ama kedimiz dünürler gelince çok rahatsız oldu. saklanacak delik aradı. kısacası erkek kedilerin deplasmanda başarılı olabileceğini pek sanmıyorum.

  ayrıca erkek kedi sahibinin doğum öncesi yapılması gerekenlerle ilgilenmesi ve dişi kedi sahibinin ise doğum sırasında ve doğum sonrası yavrularla ilgilenmesi daha münasip. çünkü böylece sorumluluk eşit paylaşılır ve de yavrular annesini emebilir.

  4. mümkünse kızgınlık döneminde olan bir kedi seçin. çünkü kediler reddedebiliyor. hatta bize gelen kızgınlık dönemindeki dişi kedi bizden önce 1 hafta başka bir evde kalmış ve o evin bizimkiyle aynı cinsten olan kedisiyle hiç anlaşamamış. aralarında bir nevi ten uyuşmazlığı olmuş. sonunda aralarında hiçbir şey olmadan evine geri dönmüş. yani kızgın dönemlerinde olsalar bile bazen dişi kediler erkek kediyi kabul etmeyebiliyor. kabul etmediği kedi de tatlı bir kedi aslında, tipsiz değil, ama dişi kedi beğenmemiş işte.

  5. bir de bazı kedi sahipleri kedileri sokak kedisi olmasına rağmen kedilerinin cins kedi olduğunu iddia ediyor. cins dişi kedi arayışındaysanız dikkatli olun.

  6. ilk gece: bizim erkek kedimizde normalde herhangi bir cinsel istek gözlemlememiştik. hatta belki gay çıkar diye espri de yapıyorduk. fakat dişi kediyi görünce birden maço erkek kesildi. erkek kedilerde kızgınlık dönemi diye birşey yokmuş ve onlar ilişkiye her zaman hazırmış. bizim kedi görür görmez daha önce çıkarmadığı garip erkeksi sesler çıkarmaya başladı. dişiye sokulup onu kovalamaya başladı. erkek kedimiz bütün gece hiç uyumadı dişiye de uyutmadı. kedimiz sürekli ağladı ve dişiye yalvardı. dişi bütün gece onu reddetti. hatta ertesi sabah da aynı şeyler devam etti. artık kedimize çok üzülmeye başladık ve psikolojisi reddedile reddedile bozulacak diye dişi kediyi geri göndersek mi diye düşünmeye başladık. kısacası erkek reddedilirse dişi kedi de sahibinden uzakta sevmediği bir kedinin yanında vakit geçirirse bu psikolojilerini olumsuz etkileyebilir. mesela bize gelen dişi kedinin reddettiği erkek kedi 1 haftanın sonunda reddedildi diye iki gün hiçbirşey yememiş. adeta hayata küsmüş.

  ayrıca fiziksel olarak da olumsuz etkilendiler. öncelikle iki gün tüm gece uyumadılar. kıtlıktan çıkmış gibiydiler. bir de dişi kedi kedimizi tabi nazikçe hayır diyerek reddetmedi. ilk gece bizim kedinin tüylerini hep yoldu. bizimkinin alnında bir bölge tüysüz kızarık kaldı. heryer tüy oldu. dolayısıyla bu iki kediye çok geniş alan vermeyin ki dar bir alan tüy olsun. bizimki de tabi dişiyi yolmuştur ama dişi kedide pek hasar görünmüyordu. kısacası, ilk gecenin sonunda bizim kedi bütün geceyi yalvarıp tüyleri yolunarak geçirdi. anladık ki dişi izin vermezse bu iş olmaz.

  7. evinize gelen kedinin tuvaletini görebileceği bir yere yerleştirin yoksa istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. çünkü iki kedi ayrı tuvaletler kullanmayı tercih ediyor. biz de öyle oldu.

  8. 2.gün: öğleden sonraya kadar bizim kedi başarısızdı ve artık ciddi ciddi dişiyi geri vermeyi konuşmaya başladık ki bir baktık anlaşmışlar. ama ne anlaşma ben tüm gün evde olmamama rağmen günde ortalama 7 kez birlikte olduklarına şahit oldum. gece de devam ettiler. dolayısıyla eğer kedi çiftleştirecekseniz apartmana rezil olmayı da göze alın. çünkü cidden çok ses çıkarıyorlar. bizim üst katta kimse yok. alt kattakiler yazlıkta. bitişiktekine de kedimizin sevgilisi geldi demek zorunda kaldık.

  9. 3.gün: 2.gün gibi verimli geçti.

  10. 4.gün: dişi kedi bizim kediyi istemedi ve bizim kedi asabileşti. arada istememezlik yapabiliyorlarmış. ayrıca kedimiz dişi kediyle oyun oynamamızı kıskandı ve dişi kediye 3 kez dövmek amaçlı saldırdı.

  dişi kedi bugün bol bol ağladı. sebebini çözmekte zorlandık ama sanırım bizim evden birini gözüne kestirdi ve o kişi onu odasına almadı diye ikna amaçlı ağladı ya da evini özledi.

  11. 5.gün: kediler barıştı ve bugün de verimli geçti.

  12. dişi kediyi artık hamile kalmıştır diye iade ettik. o gidince bizim kedi bütün odaları koklayarak ve söylenerek onu aradı ama bulamadı. 10-15 dakika sonra da çok yorgun diye uykuya daldı. dişi kedi de benzer tepkiler vermiş.

  13. 20 gün sonra da dişi kediyi hamile mi diye görmek için ultrasona götürebilirsiniz.
  1 -1 ... angee
 • emeklilere promosyon

  1.
  bankalar memurlara 3 yılda bir promosyon olarak 1500 lira civarı bir para veriyor. fakat emekliler böyle bir imkandan faydalanamıyordu. artık emekliler de büyük ihtimalle haziran-temmuz ayından itibaren promosyon almaya başlayacakmış.

  http://www.ankarahaberler...ilacak-2016-16-mayis.html

  http://www.kamupersoneli....aman-yapilacak-h2512.html
  ... angee
 • big short

  1.
  --spoiler--
  amerika'nın mortgage krizine ilişkin belgesel niteliğinde film. yapılmış olan mortgage yolsuzluğu ve bu yolsuzluğu fırsata dönüştürenlerin hikayesini anlatıyor. bu filmi izlerken aklıma herkese kredi veren yes man geldi. big short'da herkese kredi verilirse olacak olanlar gözler önüne serilmiş. hatta bir adam köpeğinin adına bile kredi çekmiş. abd'li arkadaşlarım bu krizi hatırladıkça depresyona girdiklerini söylüyor ve bu konuda konuşmaya çok da hevesli değiller. filmde insanların gerçekle yüzleşmekte zorlanması, bir çok kişinin işsiz ve evsiz kalması gerçekten çok acı.
  --spoiler--
  1 ... angee
 • jirki aşireti

  1.
  türkiye'de yaşayan 50000 nüfuslu kürt aşireti:

  http://www.sozcu.com.tr/2...ikamini-alacagiz-1180967/
  -1 ... angee
 • ali ağaoğlu nun ortanca eşi

  1.
  sanılanın aksine özgür kadın çıktı:

  http://www.cnnturk.com/ma...un-ortanca-hanimi-konustu
  ... angee
 • kapsül gardırop

  1.
  aynı ürünlerden çokça alıp sürekli üniforma gibi aynı kıyafeti giyenlerin gardırobuna verilen isim. bunu yapanlar daha başarılı oluyormuş. bana da mantıklı geldi. mesela cem yılmaz genelde yazın siyah tshirt kışın ise genelde siyah sweatshirt giyiyor ve gayet başarılı.

  http://www.sozcu.com.tr/2...ee&utm_campaign=dunya
  -1 ... angee
 • workinton

  1.
  üyelik gerektiren bir çalışma alanı. bir nevi ofis-kütiphane. cepteteb üyeleri de ayda bir kez ücretsiz olarak Workinton’da gün boyu açık çalışma alanlarını, hızlı wi-fi, coffee break’ten sabahları simit, poğaça ve kahvaltılık ikramlar, gün içerisinde tatlı-tuzlu kurabiyeler, filtre kahve, çay, bitki çayları, su ikramından yararlanabilirler.

  http://www.cepteteb.com.tr/workinton-kampanyasi

  şubeleri aşağıdadır.

  iSTANBUL (EUROPE)
  LEVENT (LEVENT 199)
  MAÇKA - NiŞANTAŞI
  ESENTEPE (ASTORIA)
  MASLAK (VEKO GiZ)
  GALATA
  ŞiŞHANE
  iSTANBUL (ANATOLIA)
  KOZYATAĞI (AND)
  KAVACIK
  ÜMRANiYE (BUYAKA)
  iZMiR
  BAYRAKLI
  ANKARA
  SÖĞÜTÖZÜ

  http://www.workinton.com/benefits
  1 ... angee
 • insanın kendi kendine sosyalleşmesi

  1.
  kulağa biraz tuhaf gelse de bu tabi ki de kitap okuyarak mümkün. nil karaibrahimgil de kelebeğin hayat sırları isimli kitabında bu durumdan bahsetmiş:

  --spoiler--
  Her gün oku. Her şeyi oku. Ağaç olmak nasıldır? Van Gogh olmak nasıldır? ikinci Dünya Savaşı'na katılmış olmak nasıldır? Öğren. Kendinle sosyalleş. Yoksa unutursun nasıl biri olduğunu.
  --spoiler--
  1 ... angee
 • ışid e kaçan kızlar

  1.
  http://www.nytimes.com/20...d-3-london-teenagers.html

  makaleye göre normalde batılı kızlar ailelerine isyan etmek adına piercing takar, ya da uyuşturucu kullanan erkek arkadaş edinir. bunlar daha da marjinalleşip işid'e katılmış. yaşları 15 civarı olan bu kızlar tabi gittikten kısa bir süre sonra evlendirilmiş. bence en korkuncu ise bu kızların eşleri, kızların ingiltere'deki arkadaşlarıyla internette chat yaparak onları da işid'e davet ediyormuş. korkunç çünkü yeni gelen kızlar sınıf arkadaşlarına kuma olarak geleceklermiş.
  6 -1 ... angee
 • konut fiyatı hesaplama

  1.
  konut fiyatı hesaplarken konutun 20 yılda (240 ay)ne kadar kira getireceğine bakılır.
  örnek 1: evin 1 aylık kirası: 1000
  evin satış değeri: 1000 x 240: 240.000
  örnek 2: evin 1 aylık kirası: 1500
  evin satış değeri: 1500 x 240: 360.000

  bu hesap kesin doğru demiyorum ama aşağı yukarı doğru çıkıyor.

  http://www.businessht.com...onut-fiyatlari-dusecek-mi
  1 ... angee
 • amerikadan türkiye ye okumaya gelmek

  1.
  http://alkislarlayasiyoru...n-turkiyeye-neden-tasindi
  ... angee
 • halalbooking com

  1.
  Turizm endüstrisinde yeni bir kavram olan Helal Tatil, islami inanca ve kurallara uygun şekilde tatil yapmak isteyenler için ortaya çıkmıştır. Otel ve tatil köylerimizde yalnız helal yiyecekler ve alkolsüz içecekler sunulmaktadır. Yüzme havuzları, spa ve sağlık merkezleri bay ve bayanlar için özel olarak, ayrı ayrı tasarlanmış ve özel aile hizmetleri bulunmaktadır. Bazı tesislerde sadece bayanlara özel dışarıdan görünmeyecek şekilde tasarlanmış plajlar bulunmakla beraber çoğu tesiste islami kurallara uygun kıyafetlerle aileler tarafından kullanılabilen karma plajlar da mevcuttur. Bütün tesislerde misafirlerin ibadetlerini yerine getirmeleri için Mescitler bulunmaktadır.

  http://tr.halalbooking.com/
  1 -1 ... angee
 • eski haberler

  1.
  bu link'ten okuyabilirsiniz.

  http://www.gecmisgazete.com/
  1 ... angee
 • kaybolma kılavuzu

  1.
  Rebecca Solnit'in kitabı.

  http://www.sabitfikir.com/elestiri/rehin-hatiralar
  ... angee
 • kayıp cep telefonu bulma

  1.
  Nisan ayında Google, arama kısmına sadece "Telefonumu bul" (Find my phone) yazarak telefonunuzu bulmanızı sağlayacak bir özellik sundu.

  Bunun için Google arama motorunu telefonunuzun bağlı olduğu Google hesabıyla giriş yaptığınız bir tarayıcıda açmalısınız.

  Bu uygulama, cihaza herhangi bir şey yüklemediğinizde ya da cihazı aktif hale getirmediğinizde dahi çalışıyor.
  Telefonunuzun yerini bir harita üzerinde gösterdiği gibi, ayrıca cihaz mesela koltuğun minderlerinin altında kaydıysa, yerini kolay tespit etmek için en yüksek sesle çalmasını da sağlayabiliyorsunuz.
  Ayrıca Google'daki Device Manger sayfasına gidip cihazınızı kilitleyebilir ya da yanlış ellere geçmesi duruma karşı cihazdaki tüm verileri silebilirsiniz.

  Apple cihazları da Androidlerin Google'dan takip edilebildiği gibi iCloud'a (iCloud.com) giriş yapılarak takip edilebilir. Orada "Find My phone" (Telefonumu bul) özelliğini görebilir ve hesabınıza bağlı tüm cihazları kontrol edebilirsiniz.
  Ama aklınızda tutumanız gereken şey bu yöntemin sadece Apple cihazınızla iCloud'a giriş yapmanız halinde çalıştığı.

  Windows telefonlar için de bu hizmetin aynısı söz konusu. Yine bu durumda da cihazdan giriş yapmış olmanız gerekiyor.

  Tüm bu yöntemlerde cihazınızın açık olması ve internete bağlı olması gerekiyor.

  Peki ya piliniz bitmişse?
  Lookout isimli uygulama pili bitmiş dahi olsa Android bir telefonun yerini tespit edebiliyor. "Sinyal parlaması" (Signal Flare) isimli bir teknolojiyi kullanan uygulama cihazın en son internete bağlandığı noktayı not ediyor. Dolayısıyla en azından telefonunuzun yerine dair kabaca bir fikir edinebiliyorsunuz.
  ... angee
 • ankara da çekilen filmler

  1.
  1- Grass A Nation’s Battle for life
  2- 5 Fingers
  3- Köyden indim Şehire
  4- Sürü
  5- Zübük
  6- Düttürü Dünya
  7- Uçurtmayı Vurmasınlar
  8- itiraf
  9- Ankara Cinayeti
  10- Bizim Büyük Çaresizliğimiz
  11- Siyah Beyaz
  12- Aşk Tesadüfleri Sever
  13- Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
  14- Behzat Ç. Ankara Yanıyor
  15- Yeraltı
  16- Toprağın Çocukları
  2 ... angee
 • yeni şeyler getiriyorum